پروژه های بازسازی جمعیت گاومیش کوهان دار به رهبری بومی ها به این حیوان کمک می کند تا دوباره در آلبرتا رشد کند

جاری19:01بازگرداندن گاومیش کوهان دار امریکایی

صدای رونویسی شده را بخوانید

مدت زیادی از زمانی که گله های بزرگ گاومیش کوهان دار در منطقه ای که اکنون در منطقه معاهده 7 در آلبرتا نامیده می شود پرسه می زنند، می گذرد، اما کلایتون ویتنی، مدیر پادوک بوفالوهای کشور Tsuut’ina، می تواند تاثیر پروژه های معرفی مجدد بر جمعیت گاومیش کوهان دار و حیات وحش اطراف را ببیند. .

او گفت: «این شگفت انگیز است که حیوانات چقدر می خواهند با گاومیش کوهان دار به این طرف حصار بیایند جاری. ما همه چیز را از گربه و خرس و گوزن و گوزن و گوزن به دست می آوریم.

زمانی بود که حدود 60 میلیون گاومیش کوهان دار امریکایی در دشت های بزرگ آمریکای شمالی پرسه می زدند، منطقه ای هموار که شامل آلبرتا، ساسکاچوان و چندین ایالت ایالات متحده است. مسافران تعریف می کردند که صدای اثر سم آنها را قبل از دیدن آنها شنیده اند، مانند رعد و برق خزنده.

اما تا حدی به دلیل شکار بیش از حد گاومیش کوهان دار امریکایی – که مصادف با تلاش های دولت برای وادار کردن مردم بومی به ذخایر هستند – تعداد آنها به طور قابل توجهی کاهش یافت. طبق دایره المعارف کانادایی، گاومیش کوهان دار دشتی در اواخر دهه 1800 در کانادا وجود نداشت و جمعیت گاومیش کوهان دار چوبی به 200 نفر می رسید.

Violet Meguinis، مدیر مشاوره برای Tsuut’ina Nation، گفت: «زمانی که گاومیش برای اولین بار برده شد، شیوه زندگی ما به شدت تحت تأثیر قرار گرفت. “ما عادت داشتیم گاومیش را تعقیب کنیم… هر جا که پرسه می زد و ما دنبالش می کردیم. همه چیز را از گاومیش بیرون آوردیم.”

او افزود: «بعد، تازه واردان آمدند و پس از آن قراردادها امضا شد و ما را در زمین های کوچکی قرار دادند و نتوانستیم گاومیش ها را دنبال کنیم». گاومیش کوهان دار امریکایی منبع غذایی و پوشاک قابل توجهی برای برخی از مردم بومی بود.

سازمان دیده بان: ملت Tsuut’ina پادوک بوفالوهای خود را به عنوان “قلب ملت” توصیف می کند:

چرا ملت Tsuut’ina پادوک بوفالوهای خود را به عنوان “قلب ملت” توصیف می کند

برای بیش از 40 سال، اعضای Tsuut’ina Nation از یک گله گاومیش که در وسط جامعه قرار دارد، مراقبت کرده اند. در ماه نوامبر، گله جمع می شود تا وزن شود، کرم زدایی شود، واکسینه شود و برچسب گذاری شود.

در سال های اخیر، چندین پروژه معرفی مجدد گاومیش کوهان دار امریکایی آغاز شده است – که اغلب توسط مردم بومی مانند ملت Tsuut’ina هدایت می شود.

به لطف تلاش آنها، نزدیک به 370 گاومیش کوهان دار فقط در گاومیش خود روی زمین وجود دارد و آنها تا پایان سال 160 گوساله را هدف قرار می دهند.

Tsuut’ina Nation همچنین به دیگر گروه‌های بومی، مانند Onion Lake Cree Nation در ساسکاچوان، کمک می‌کند تا گاومیش کوهان دار را مجدداً به سرزمین‌های خود معرفی کنند و تا حدودی موفقیت داشته باشند.

برنن استارلایت، یکی از کارگران پادوک بوفالوهای کشور گفت: «این برای ما هیجان انگیز است. ما دوست داریم ببینیم کشورهای مختلف و ذخایر مختلف بوفالو می گیرند.”

“[We] در همین سال گذشته تعداد زیادی از آنها آمدند و گله و مجموعه ما را بررسی کردند و سعی کردند از ما یاد بگیرند. بنابراین بسیار هیجان انگیز است.”

اگرچه کار و حوصله زیادی می‌طلبد، اما Meguinis احساس می‌کند کاری که انجام می‌دهند به آن‌ها کمک می‌کند تا حیوانی را که برای ملتشان اهمیت زیادی دارد، باز پس بگیرند.

او گفت: «این رضایت بخش است زیرا معنویت ما بسیار وابسته به ارتباط ما با زمین، حیوانات است. “این ما را دوباره کامل می کند.”

تلاش های موفق

کار Meguinis به پادوک Tsuut’ina Nation محدود نمی شود. او همچنین مشاور پروژه ای برای معرفی مجدد گاومیش کوهان دار در پارک ملی بنف در آلبرتا است.

این پروژه در سال 2017 با تنها 16 حیوان آغاز شد. اما آن گاومیش کوهان دار به خوبی در پارک مستقر شده اند که وقتی فصل زایش امسال به پایان می رسد، جمعیت آنها به 100 نفر می رسد.

سلمان رشید، سرپرست واحد صحرایی بانف در پارکس کانادا، گفت: «انتقال یک پستاندار بزرگ زمینی در یک منظره یک چالش است. جاریمت گالووی.

“بنابراین دیدن اینکه بعد از پنج سال هنوز آنجاست و خوب و سالم کار می کند، فکر می کنم این فقط یک یادآوری واقعا مثبت است که ما می توانیم این نوع جابجایی ها را انجام دهیم.”

ما از شرکای بومی خود می دانیم که گاومیش کوهان دار آمریکایی برای هزاران سال بخشی از داستان های آنها را تشکیل می داد.– سلمان رشید

رشید گفت که طرح معرفی مجدد دو مرحله ای است. در مرحله اولیه، 16 گاومیش کوهان دار آمریکایی از پارک ملی جزیره الک در فورت ساسکاچوان، آلتا فرستاده شد و در محوطه ای در پارک ملی بنف قرار گرفت تا “آنها را به سایت پیوند دهد.”

او گفت: “بنابراین ما آنها را به مدت دو سال، دو فصل زایش، در آن مرتع آزاد نگهداری کردیم. جمعیت به 31 حیوان افزایش یافت.”

سپس در سال 2019، دروازه‌ها را باز کردیم و به آنها اجازه دادیم تا به پارک ملی بنف، در منطقه‌ای که ما آن را منطقه گاومیش کوهان دار امریکایی می‌گوییم، بروند، که حدود 1200 کیلومتر مربع است که در آن محدوده آزاد هستند.»

رشید گفت که Parks Canada از سال 1997 درباره ایده معرفی مجدد گاومیش کوهان دار امریکایی به پارک ملی بنف بحث کرده است. این پروژه شامل برنامه ریزی های زیادی با شرکای آژانس، از جمله سهامداران بومی، برای تحقق آن بود.

او گفت که “هدف نهایی” احیای یکپارچگی اکولوژیکی در منطقه و در عین حال استفاده از گاومیش کوهان دار در چشم انداز برای ارتباطات معنوی و فرهنگی است.

او گفت: “ما از شرکای بومی خود می دانیم که گاومیش کوهان دار آمریکایی برای هزاران سال بخشی از داستان های آنها را تشکیل می داد. بنابراین می دانستیم که گاومیش کوهان دار در آن چشم انداز وجود دارد.”

یک گاومیش کوهان دار وحشی در آلبرتا به گوساله خود غذا می دهد.
Violet Meguinis، مدیر مشاوره Tsuut’ina Nation در آلبرتا، می‌گوید که کاری که آنها برای معرفی مجدد گاو کوهان دار وحشی به قلمرو خود انجام می‌دهند “در حال انجام است زیرا معنویت ما بسیار به ارتباط ما با زمین، حیوانات وابسته است.” (جولی کرایسلر/سی بی سی)

آنها هنگام خروج از جزیره الک، که در قلمرو سنتی پیمان 6 بود، گاومیش کوهان دار را برکت دادند و پس از ورود به قلمرو سنتی پیمان 7، گاومیش کوهان دار را متبرک کردند.

رشید “آنها هم از نظر منابع و هم از نظر دانش بوم شناختی سنتی خود به حمایت خود ادامه می دهند. بزرگان آنها برای بازدید از گاومیش کوهان دار رفته اند.” گفت.

بنابراین این فقط یک رابطه واقعاً مثبت است و به نظر می رسد همه برنده هستند.»

“این واقعا الهام بخش بود”

این بدان معنا نیست که پروژه چالش های خود را نداشت.

رشید گفت: آنها ناقل بیماری هایی هستند که می تواند به دام و گاو منتقل شود. “و بنابراین ما اقدامات زیادی را برای کاهش این نگرانی ها انجام دادیم”، مانند تلاش های جداسازی و به حداقل رساندن تماس بین گاومیش کوهان دار و گاو.

او افزود: “در طول دوره خلبانی پنج ساله، ما به طور منظم حیوانات را آزمایش کردیم – و ما یک دامپزشک تایید شده در کارکنان خود داریم.” “همیشه منفی بود، و بنابراین حیوانات سالم ماندند. هیچ بیماری وجود نداشت.”

اما موانع به بیماری ها ختم نشد. مواقعی وجود داشت که برخی از گاومیش کوهان دار امریکایی به خارج از “منطقه اصلی” خود در پارک ملی می رفتند، که منجر به مشکلاتی برای کارگران و برخی از حیوانات شد.

او گفت: «در واقع، چهار مرد در طول پنج سال تصمیم گرفتند که دورتر بگردند. ما دو نفر از آن نرها را به جمعیت خانه بازگرداندیم.

ما تعهد خود را نسبت به استان و سایر کاربران زمین بسیار جدی می‌گیریم، و زمانی که متوجه شدیم آنها در مناطق دوردست قرار دارند و نمی‌توان آنها را به نوعی پنهان کرد، تصمیم گرفتیم آن حیوانات را معدوم کنیم.»

گله ای از حدود 20 گاومیش کوهان دار در حال چرا در یک زمین چمن زرد در مقابل جنگلی از درختان تصویر شده است.
تصویر بیسون در پارک ملی بنف. تعداد گاومیش کوهان دار وحشی در دشت های بزرگ از ده ها میلیون به تنها چند صد تا اواخر دهه 1800 کاهش یافت. با توجه به چندین پروژه معرفی مجدد گاومیش کوهان دار امریکایی، که اغلب توسط مردم بومی هدایت می شود، گاومیش کوهان دار وحشی در مکان هایی مانند آلبرتا بازگشته است. (Karsten Heuer/Parks Canada)

با این حال، رشید می‌گوید که این پروژه “الهام‌بخش” بوده است و زمینه را برای تمرین‌ها و فرصت‌های وحشی دیگر – برای گاومیش کوهان دار و سایر حیوانات، مانند کاریبو، در حال حاضر و در آینده فراهم می‌کند.

او گفت: «حتی جوانانی که با آنها صحبت می‌کردیم، که اغلب واقعاً این گاومیش‌ها را ندیده بودند… واقعاً به نظر می‌رسید که با آنها طنین‌اندازی می‌کردند».

“آنها از داشتن چنین تصوری از طبیعت وحشی و کانادا در حیاط خلوتشان آنقدر هیجان زده بودند که، می دانید، واقعا الهام بخش بود. و این برای من معنی دارد.”

برای ویتنی، دیدن و کار با گاومیش کوهان دار امریکایی در قلمرو پیمان 7 احساس شگفت انگیزی است.

وقتی با آنها بیرون می روید… به 100 سال قبل فکر می کنید – و حتی، حدس می زنم بیشتر از آن – زمانی که آنها در آمریکای شمالی و آنجا پرسه می زدند. [were] نه خط حصار یا هیچ چیز دیگری.»

“شما می توانید آن را فقط در این پادوک اینجا ببینید و پوشش گیاهی متفاوتی را که رشد می کند… درست همان چیزی که آنها به طور طبیعی به زمین می آورند.”