نوامبر 26, 2020

رجا نیوز

سایت خبری رجا نیوز

چرا این خانه سالمندان First Nations بزرگترها را با اسلحه nerf سرگرم می کند

1 min read

کارکنان یک خانه سالمندان در Wikwemikong ، Ont. ، در حال یافتن راه های خلاقانه برای بالا بردن روحیه بزرگان در طی شیوع ویروس کرونا هستند ، از جمله شبیه سازی خاطرات خوب شکار ، با اسلحه های nerf.

امیلی بارنز ، مدیر تفریح ​​در خانه سالمندان Wikwemikong در جزیره مانیتولین ، حدود 300 کیلومتری شمال غربی تورنتو ، گفت که تمرکز بر رویکردی فرد محور برای فعالیت در آسایشگاه مهم است.

بارنز گفت: “ما باید از عهده منافع فردی ساكنان خود برآییم.”

وی افزود: “جامعه ای كه آنها از آن می آیند ، شكار و تأمین مایحتاج خانواده خود بخش مهمی از زندگی بوده است. ما فقط سعی می كنیم قبل از آمدن آنها به اینجا ، هر آنچه معنادار بود را در آن بگنجانیم.”

ارزشهای خانه سالمندان Wikwemikong حول محور آموزشهای هفت پدربزرگ مردم آنیشینابه می چرخد. (خانه سالمندان Wikwemikong / فیس بوک)

هر هفته ، بارنز و تیم او تلاش می کنند تا تقویم کاملی از فعالیت ها را برای ساکنان ، که در درجه اول اولین ملل از جزیره مانیتولین هستند ، داشته باشند. این هفته گذشته پس از آنکه یکی از ساکنان گفت که تب شکار را تجربه می کند ، فعالیت شکار گوزن را شامل شد. این به معنای راه اندازی یک مینی جنگل از درختان کریسمس بود ، کارکنان لباس گوزن را می پوشیدند و ساکنان اسلحه های نارف به دست داشتند.

بارنز گفت: “او می گفت که چقدر سالانه شکارچی مشتاقانه ای را از دست می دهد و امسال به نوعی سخت بود زیرا احساس می کرد واقعاً چیز مهمی را از دست می دهد.”

“این بسیار سرگرم کننده بود. من مطمئن هستم که ممکن است عده ای کمی بیشتر از آنچه که باید از من تیراندازی می کردند. اما ، اوقات بسیار خوبی بود.”

کارکنان آسایشگاه ویکی ویمیکونگ تیم هورتونز را “رانندگی از طریق” به خانه های سالمندان دیگر در جزیره مانیتولین آوردند. (خانه سالمندان Wikwemikong / فیس بوک)

در چند هفته گذشته ، آنها همچنین یک نمایشگاه محبوب پنی را برای در نظر گرفتن اقدامات COVID-19 تغییر داده اند ، یک عکسبرداری برای همه ساکنان زن برگزار کرده اند ، یک نبرد همگام سازی لب و یک بازی Wheel of Fortune علیه ساکنان مرکز مراقبت طولانی مدت Oneida.

هنگامی که اولین زنجیره فست فود – تیم هورتونز – در ماه اکتبر در جزیره مانیتولین افتتاح شد ، بزرگان توانستند با یک چرخ دستی “درایو از طریق” قهوه و دونات در جشن شرکت کنند.

بارنز گفت: “من نمی خواستم آنها این مرحله مهم را که در جزیره ما اتفاق افتاد از دست بدهند.”

“زمان سختی است. مانند همه جا ، بازدیدهای ما محدود است ، بنابراین آنها نمی توانند عزیزان خود را ببینند. بسیاری از آنها فن آوری زیادی ندارند ، بنابراین یک تنظیم بزرگ بوده است.”

در 16 نوامبر ، منطقه Wikwemikong به بخش “محافظت از زرد” در چارچوب پاسخ COVID-19 انتاریو منتقل شد. حداکثر 10 نفر از ساکنان خانه سالمندان مجاز به یک باره جمع شدن هستند و مدیر شریل اوسواباین-پلتیر گفت که اقدامات و محدودیت ها افزایش یافته است.

مدیر تفریحات امیلی بارنز و دستیاران تفریحی استیسی آنیمیكوان و آمبر داودال مسئول تمام فعالیت هایی هستند كه در خانه سالمندان ویكویمیكونگ ارائه می شوند. (خانه سالمندان Wikwemikong / فیس بوک)

به همین دلیل فعالیت ها بسیار مهم بوده اند.

Osawabine-Peltier گفت: “ما در تلاش هستیم تا حد امکان برای آنها طبیعی باشد.”

“همه ما در تلاش هستیم تا از ساکنان خود محافظت کنیم و ویرانی هایی را که در آنجا وجود دارد می بینیم. اما در عین حال ، در تلاشیم زندگی کاملی را برای ساکنان خود ایجاد کنیم.

Osawabine-Peltier گفت ، این فعالیت ها انگیزه بزرگی برای کارمندان و ساکنان بوده است.

وی گفت: “این فقط ساکنان را بلند می کند.” “کارکنان فعالیت ما در طی این همه گیری واقعاً از راه رسیده اند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.