کاشت مو به روش تکثیر در تهران

یکی از عوامل زیبایی در ظاهر افراد، داشتن موهایی زیبا، پرپشت و خوش حالت است. حال تصور کنید این موهای زیبا را از دست بدهید، بدون شک مسئله ای ناراحت کننده است. روش های مختلفی برای جبران موهای از دست رفته وجود دارد که یکی از آن ها با نام کاشت مو به روش تکثیر شناخته می شود.

کاشت موی طبیعی شاید امری دردناک باشد؛ زیرا برداشت فولیکول های مو از سر، کاری تخصصی است و کمی درد را با خود به همراه دارد. در کاشت مو به روش تکثیری، فولیکول های کمی از بانک موی بیمار برداشت می شود و سپس در آزمایشگاه های مخصوصی آن ها را پرورش می دهند که وارد فاز زایشی شوند. سپس با کاشت آن ها روی سر بیمار، تراکم موها را افزایش می دهند.

این روش ترمیمی مزایای بیشتری نسبت به دیگر روش های کاشت مو دارد و امروزه در سراسر جهان طرفداران زیادی را به خود اختصاص داده است. یکی از کلینیک های معتبر در تهران که کاشت مو به روش fci را انجام می دهد، کلینیک رویان سلامت بوده که با بهره مندی از پزشکان حاذق آماده خدمت رسانی به مراجعان محترم است.

 

آشنایی با کاشت مو به روش تکثیر

بسیاری از افرادی که دچار ریزش مو و طاسی شده اند، برای جبران موهای از دست رفته خود، کاشت مو را انتخاب می کنند. روش های مختلفی برای کاشت مو وجود دارد که یکی از آن ها کاشت مو به روش تکثیر سلولی است؛ اما این روش چگونه است؟

در این روش، فولیکول های برداشته شده از بانک موی بیمار را دستکاری کرده و رشد آن ها را در آزمایشگاه های مخصوصی تحریک می کنند. این روش مزایای بیشتری نسبت به دیگر روش های کاشت دارد که یکی از آن ها عدم ایجاد اسکار، زخم و بخیه در سر بیمار است.

ریزش مو اغلب در نواحی جلوی سر و بالای آن، از دیگر نقاط بیشتر است. فولیکول هایی که در کنار شقیقه ها قرار دارند به دلیل ریزش کمتر مو در این نواحی قوی تر هستند و ریشه های بهتری دارند. در این روش فولیکول های مو را از پشت سر بر می دارند و بر خلاف دیگر روش های کاشت مو مستقیم در قسمت های خالی سر نمی کارند.

 

کاشت مو به روش تکثیر چگونه است؟

در کاشت مو به روش تکثیر، فولیکول های برداشت شده را در آزمایشگاه و در محیط های مخصوصی رشد می دهند. این سلول های رشد یافته که قادر به زایش موهای تازه هستند را روی سر می کارند. این فولیکول ها با رشدی که در آزمایشگاه داشته اند، آماده تکثیر موهای تازه روی سر هستند و با قرار گرفتن آن ها در نواحی طاس به افزایش تراکم می پردازد.

از آنجایی که این روش کاشت بسیار حساس است و فولیکول ها باید در محیط آزمایشگاهی رشد یابند، کمتر کلینیکی قادر به انجام این روش کاشت خواهد بود. از این رو با انتخاب یک کلینیک معتبر سلامتی خود را تضمین کنید.

در روش کاشت مو به صورت تکثیری ابتدا باید با پزشک خود مشورت کنید. سپس با انجام آزمایشاتی مشخص می شود که آیا آماده این نحوه کاشت مو هستید یا خیر. در جلسه اول کاشت، تعداد اندکی فولیکول از موهای پشت سر شما برداشت می شود؛ زیرا حتی تعداد کمی از فولیکول ها قادر به تکثیر مو به تعداد بالایی هستند.

 

در واقع در فولیکول های برداشت شده سلول هایی بنیادی وجود دارد که با تغذیه آن ها، رشد فولیکول ها تقویت می شود و سرعت رشدشان بالا می رود.

نکات جانبی

این روش برای افرادی مناسب است که بانک موی کمی دارند. با برداشت فولیکول ها و رشد آن ها، به راحتی و بدون آنکه نیازی به برداشت دوباره فولیکول باشد، تراکم لازم را به موهای سر بیمار می دهند. این روش درمانی به طور کاملا سرپایی در مطب یا کلینیک پزشک مربوطه انجام می شود و بدون هیچگونه جراحی است.

به طور کلی بافتی که از پوست برداشته شده و به آزمایشگاه فرستاده می شود که فولیکول ها از روی آن جدا شوند. هنگامی که سلول ها به خوبی رشد کردند، به کلینیک برای پیوند فرستاده می شوند. این دوره با توجه به جنس مو و ویژگی های بدنی فرد متغیر بوده و در برخی موارد ممکن است چندین ماه طول بکشد.

زمانی که فولیکول ها آماده شدند، پزشک با استفاده از بی حسی موضعی، نواحی کاشت مو به روش تکثیر را بی حس کرده و با دستگاه های مخصوصی روی سر سوراخ هایی را ایجاد می کند. سپس با ظرافت تمام فولیکول ها را در جای خود قرار می دهد.

 

اقدامات لازم پس از کاشت مو به روش تکثیر

اگر قصد دارید از عوارض احتمالی جلوگیری کنید و نتیجه دلخواه را به دست آورید لازم است نکاتی را مدنظر قرار دهید. پس از جراحی از استحمام خودداری کرده و در دوره بهبودی از اتو مو، سشوار و دیگر مواد آرایشی مو استفاده نکنید.

در کاشت مو به روش تکثیر پیاز مو هرگز نواحی کاشت را لمس نکنید و با ناخن آن ها را نخارانید؛ زیرا ممکن است به فولیکول های مو آسیب برسد و کنده شوند. در طول درمان از کلاه استفاده نکنید؛ زیرا امکان دارد با فشار روی فولیکول ها رشد آن ها متوقف شود.

همچنین با توجه به توصیه پزشکان بهتر است بیمار در معرض تابش آفتاب مستقیم قرار نگیرد و سر خود را با شامپوی تجویزی بشوید. اغلب پس از گذشت دو ماه رشد موها آغاز می شود که این دوره با توجه به سیستم بدنی هر فرد متفاوت است.

 

مزیت های کاشت مو به روش تکثیری

این روش نسبت به سایر روش های کاشت مو مزایای بیشتری دارد. اغلب در تمامی روش هایی که نیاز به جراحی و برداشت مو به تعداد بالاست، حساسیت و عفونت های بعدی شایع است؛ اما در این روش تعداد اندکی فولیکول برداشت می شود که بیمار درد کمتری احساس می کند.

موهای کاشته شده در روش تکثیری، به طور دائمی رشد می کنند و در جای خود باقی می مانند. از این رو به راحتی تراکم درخواستی به دست می آید. در واقع در روش های دیگر کاشت، تنها حجم نهایی به میزان فولیکول های برداشتی است؛ اما در این روش حجم مو افزایش می یابد و بیمار در نهایت موهای پرپشت تری دارد.

یکی دیگر از مزایای مهم کاشت مو به روش تکثیری، عدم باقی ماندن جای زخم و اسکار روی سر بیمار است. زمانی که فولیکول ها روی سر بیمار پیوند زده می شوند، به حالت طبیعی رشد کرده و زیبایی چهره متقاضی را چند برابر می کند. بدون شک در نهایت با دیدن خود در آینه از موهای پرپشت، زیبا و خوش حالت خود لذت می برید.

 

آیا همه افراد قادر به کاشت مو به روش تکثیری هستند؟

باید بگوییم همه افراد قادر به کاشت مو نیستند؛ اما با توجه به اینکه این روش ترمیمی بسیار مدرن است و با دستگاه های مجهز و پیشرفته ای صورت می گیرد، امکان کاشت را برای افراد زیادی فراهم کرده است.

افرادی که تارهای موی ضعیفی دارند، این روش کاشت برای آن ها پیشنهاد بسیار خوبی است؛ زیرا فولیکول های مو در آزمایشگاه دستکاری شده و تقویت می شوند. همچنین تمامی اشخاصی که جنس موهای آن ها چرب، خشک یا شکننده بوده، با این روش قابل تغییر است.

البته ناگفته نماند که هر روش درمانی برای کاشت مو نیاز به یک سری آزمایشات قبل از کاشت دارد و ممکن است بدن هر فردی پاسخ مثبت به کاشت مو ندهد. توصیه می کنیم پیش از هر اقدامی اطلاعات لازم برای این کاشت مو را به دست آورید و سپس بهترین تصمیم را بگیرید.

آیا افرادی که بیماری خاصی دارند، قادر به کاشت مو به صورت تکثیری هستند؟

یکسری از متقاضیان کاشت مو این سوال را دارند که آیا با وجود بیماری این روش برای آن ها نتیجه دلخواه را دارد یا خیر؟! اغلب افرادی که به بیماری های خاص پوست و مو دچار هستند یا داروهایی را مصرف می کنند که قادر به قطع آن نیستند، این روش درمانی پیشنهاد نمی شود.

اگر قصد کاشت مو به روش تکثیری دارید، پیش از اقدام با پزشکان با تجربه کلینیک رویان سلامت مشورت کنید و آزمایش هایی را انجام دهید. امروزه با پیشرفت علم و دنیای پزشکی، هر اقدامی قابل انجام است و بهتر است نگرانی ها را دور بریزید.

 

سوالات متداول

اگر به دنبال یافتن پاسخ سوالات خود در حوزه کاشت مو به روش تکثیر در تهران هستید، به شما توصیه می کنیم این بخش را از دست ندهید. شاید برخی از این پرسش و پاسخ ها در جواب سوالات ذهنی شما باشند.

آیا کاشت مو به روش تکثیر سلول های بنیادی به مرحله اجرا رسیده است؟

با توجه به تحقیقات انجام شده در آزمایشگاه های معتبر دنیا، امروزه پزشکان تمامی تلاش خود را بر این داشته اند که کاشت مو از طریق سلول های بنیادی را به مرحله اجرا روی انسان برسانند. باید بگوییم کاشت مو بدون نیاز به بانک مو و از روش های معمول امکان پذیر نبوده و اجرایی نشده است.

هزینه کاشت مو از روش تکثیر سلول های بنیادی چقدر است؟

با توجه به اینکه همچنان این روش کاشت مو به مرحله اجرا نرسیده، تخمین دقیق هزینه های آن امکان پذیر نیست. در واقع این روش در مرحله آزمایشگاهی بوده و وارد مرحله انسانی نشده است. هزینه های احتمالی با توجه به میزان تراکم، آزمایشات لازم، تغییرات انجام شده روی فولیکول های مو و دستمزد پزشکان متغیر است و هر زمان که وارد فاز انسانی شود تعیین خواهد شد.

آیا انتخاب کلینیک در روند کاشت مو تاثیر دارد؟

در ابتدا باید بگوییم که روش کاشت موی تکثیری وارد مرحله انسانی نشده و هیچ کلینیکی قادر به انجام آن نیست. اما روش های معتبر دیگری برای کاشت میسر است که هر فردی با توجه به بانک موی خود قادر به انجام آن به صورت طبیعی یا مصنوعی است.

کلینیک رویان سلامت با سال ها تجربه در زمینه انواع کاشت و ترمیم مو و خدمات زیبایی، توانسته است رضایت مراجعان را به دست آورد. این مرکز با بهره مندی از بهترین پزشکان کشور و مجهزترین دستگاه ها، کاشت مو را در سریع ترین زمان ممکن و با کمترین عارضه انجام می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با دیگر روش های کاشت مو با شماره های کلینیک رویان سلامت تماس گرفته و پاسخ سوالات خود را از آن ها درخواست کنید.