گروه آزادی های مدنی به دلیل تأخیر در پاسخ به شکایت جاسوسی ، RCMP را به دادگاه می کشد

انجمن آزادی های مدنی پیش از میلاد به دلیل تأخیر در گزارش ناظر پلیس در رابطه با ادعای جاسوسی از گروه های بومی و زیست محیطی که در مخالفت با خط لوله دروازه شمالی قرار دارند ، از نماینده کمیسیون RCMP ، برندا لوکی شکایت می کند.

دادخواست ارائه شده در دادگاه فدرال به دنبال رسیدگی به دادگاه ها است تا کمیساریا را مجبور به پاسخگویی به گزارش کمیسیون بررسی و شکایات غیرنظامی برای RCMP کند تا گزارش نهایی منتشر شود.

طبق قانون ، کمیسیون بررسی و رسیدگی به شکایات غیر نظامی نمی تواند گزارش خود را بدون پاسخ وی کامل کند.

پاول چمپ ، یک وکیل مستقر در اتاوا که با BC Civil Liberties در پرونده کار می کند ، گفت: “کمیسر RCMP اساساً به طور نامحدود در این گزارش نشسته است.”

اساس اولیه شکایت ، ارائه شده توسط BC Civil Liberties در سال 2014 ، این بود که اعضای RCMP در حال جاسوسی از افراد و گروه های زیست محیطی بودند که در مخالفت با خط لوله پیشنهادی North Gateway بودند.

در این شکایت ادعا شده بود که علاوه بر نظارت بر فعالیتها ، RCMP اطلاعاتی را که در مورد افراد و گروهها جمع آوری می کرد با “سایر ارگانهای دولتی و بازیگران بخش خصوصی” به اشتراک می گذارد.

آزادی های مدنی پیش از میلاد ادعا کرد این اقدامات به معنای نقض منشور حقوق و آزادی کانادا است ، به ویژه حقوق آزادی بیان ، آزادی اجتماعات ، آزادی تشکل ها و حریم خصوصی.

بر اثر تظاهرات معترضین در برابر خط لوله شمالی دروازه انبریج در ونکوور در ژانویه 2013 برف مرطوب می بارد. (داریل دایک / مطبوعات کانادایی)

گزارش موقت در ژوئن 2017 به RCMP ارسال شد

CRCC موافقت كرد كه شكايت را بررسي كند ، اما يافته هاي آن و هر گونه توصيه بالقوه مرتبط علني نشده است زيرا كميسر RCMP به گزارش موقت خود پاسخ نداده است.

در اسناد دادگاه آمده است که CRCC گزارش موقت خود را در ژوئن 2017 به کمیساریای RCMP ارسال کرده است.

چمپ گفت که مشخص نیست که چرا کمیساریا اینقدر طول کشیده است تا پاسخ دهد.

“ما نمی دانیم دلیل آن این است که کمیسر RCMP آن را شرم آور می داند یا ممکن است به اعتبار RCMP لطمه بزند. اما به هر دلیلی برای او کاملا غیر قابل قبول است که این گزارش روی میز خود بنشیند … و اساساً مانع روند شکایت عمومی شود “

در حالی که قانون مربوط به روند شکایات شامل یک بازه زمانی مشخص نیست که در آن کمیسیونر باید پاسخ دهد ، چامپ گفت که به گفته وی “باید هرچه سریعتر پاسخ” داده شود.

وی گفت: “بنابراین ما در دادگاه بحث خواهیم كرد كه” هرچه زودتر عملی شود “چیزی كمتر از سه سال و نیم است.”

صحبت کردن به طور کلی در مورد روند شکایت ، Champ گفت هنگامی که CRCC پاسخی به گزارش موقت از کمیسیونر RCMP دریافت می کند ، گزارش نهایی معمولاً ظرف 30 روز کامل می شود.

چمپ گفت: BC Civil Liberties پیش بینی می کند که از گزارش نهایی CRCC کشف کند “RCMP تا چه اندازه از محیط بانان نظارت یا جاسوسی می کرد و آنها چگونه و از چه طرقی این کار را انجام می دادند.”

هیچ یک از ادعاهای مطرح شده توسط BC Civil Liberties در دادگاه ثابت نشده است.

RCMP هنوز به درخواست نظر پاسخ نداده است.