گلایدرهای شکر چشم بزرگ و عجیب و غریب: دیوانگی حیوانات خانگی جدید

چشمهای غول پیکر و پهن. بینی های کوچک تکان خورده. دمهای کرکی بلند.

گلایدرهای قندی – که به دلیل علاقه آنها به غذای شیرین و توانایی های سرگردانی مانند سنجاب پرواز – نامگذاری شده اند ، دارای یک عامل جذاب کارتونی هستند.

آنها اخیراً در تجارت حیوانات خانگی آمریکای شمالی معرفی شده اند و اخیراً در سواحل شرقی محبوبیت یافته اند. برخلاف سایر شکارچیان ، نگهداری آنها در تمام استانهای آتلانتیک از جمله نیوبرانزویک تحت قانون ماهی و حیات وحش قانونی است.

دکتر فرانک کوک ، دامپزشک در بیمارستان حیوانات مونکتون ، متوجه افزایش میزان گلایدرهای قندی در مطب خود شده است – چندین مورد در چند ماه گذشته. وی شیوه کنونی گلایدرهای قندی را به شور و شوق دهه 1990 تشبیه کرد.

یک گلایدر قندی ، ملقب به بیلی ، در لباس پرورش دهنده گوین بوی فرو می رود. اما با آن چهره شیرین همراه نشوید: برای چنین حیوان کوچکی ، تند تعهد یک تعهد بزرگ است. (جولیا رایت / CBC)

وی گفت: “آنها مطمئناً حیوانات خانگی عجیب و غریب هستند.” “آنها این امکان را دارند که در اینجا محبوبیت بیشتری پیدا کنند. آن چشمان درشت که به شما نگاه می کنند ، فضای زیادی بین آنها وجود دارد – مقاومت در برابر آن بسیار دشوار است.”

اما گلایدرهای قندی از نظر اسم شیرین هستند و نه لزوماً از نظر ذاتی.

با محبوبیت بیشتر حیوانات به عنوان حیوانات خانگی ، پرورش دهندگان ، دامپزشکان و صاحبان آن می خواهند این پیام را به گوش دیگران برسانند: گرچه می توانند به حیوانات خانگی پاداش دهند ، اما آنها برای دل ضعف نیستند.

“او او را شیطان صدا کرد”

گوین بویه مدیر Fundy Sugar Gliders ، یکی از معدود پرورش دهندگان در آتلانتیک کانادا است.

او که یک طرفدار زندگی مادام العمر حیوانات خانگی عجیب و غریب است ، اولین گلایدر قند خود را از صاحبخانه ای گرفت که او را برای بازگشت به خانه در کیجیجی تبلیغ می کرد.

بوئه گفت: صاحب خانه “او را دیو نامید ، زیرا او فکر می کرد که او تصرف شده است.” صفات منحصر به فرد این گونه شامل پارس شدید شبانه و “خرچنگ” (صدای عجیب و غریب ، مانند فلزی است که در یک ماشین خرد کن کاغذ خرد می شود) هنگام اذیت شدن.

آیا ما اشاره کردیم که آنها دندان ها و چنگال های تیز دارند و نمی توانند توسط خانه آموزش ببینند؟

بزرگتر وقتی که به قفس های گلایدر قندی می آید بهتر است. بویه گلایدرهای قندی خود را در رپتاریوم های مشبک و از کف تا سقف نگهداری می کند ، که می تواند در ماشین لباسشویی تجزیه و تمیز شود. (جولیا رایت / CBC)

از طرف دیگر ، بوئه جذاب بود. خز نرم و خاکستری دیو او را به یاد بیدهای بیدمشک که از بچگی جمع می کرد ، می انداخت.

وی گفت: “من چیزهای مبهم و کوچک را دوست دارم.”

یک دهه بعد ، او صاحب 10 گلایدر قند است: سه جفت تولید مثل و یک کلونی حیوان خانگی چهار نفره. یکی از ماده ها اخیراً دو خوی بدنیا آورد که بویه به آنها لقب بارنوم و بیلی داد.

او آنها را در یک مجموعه برجسته از قفس های مشبک نگه می دارد که تا سقف اتاق اضافی می رسد. آنها پر از اسباب بازی ، کیسه های پشم گوسفند و لوازم جانبی دست دوز شده اند. در طول روز ، گلایدرها تمایل دارند که درون یک محفظه بزرگ درون محفظه های خود آویزان شوند.

Fluffer ، یک گلایدر قندی دو ساله ، منتظر یک درمان خوشمزه کرم وعده غذایی است. یک چیز ممکن است مالکان احتمالی بخواهند در نظر بگیرند “چیست [sugar gliders] ممکن است بوی خانه شما بدهد. (جولیا رایت / CBC)

دو سگ بزرگ او – یک سنت برنارد به نام Dazey و تسلا ، یک صلیب آزمایشگاه برنی – تمایل به دور شدن دارند. آنها با صداهایی که گلایدرهای قندی ایجاد می کنند از بین می روند.

از زمانی که چهار سال پیش پرورش آنها را آغاز کرد ، بویه بیش از 100 دستگاه گلایدر قند را در خانه های سراسر کانادا ، از نیوفاندلند و لابرادور تا بریتیش کلمبیا به دنیا آورد. بسته به مارک های آنها و اصلاح یا برطرف شدن آنها ، برچسب قیمت از 300 تا 500 دلار است.

بویه همچنین به خانه های حدود 30 گلایدر کمک کرده است که وقتی خواسته های حیوانات کوچک بیش از حد شد ، توسط صاحبانشان تسلیم شدند.

بوی دلسوز است. وی گفت ، در حالی که او بچه های کوچک را دوست دارد ، آنها قطعاً “برای همه مناسب نیستند”.

خوب چرا که نه؟

گلایدرهای قندی موجودات کمی عجیب و غریب هستند.

برای شروع ، رژیم غذایی آنها وجود دارد: یک گلاس مخصوص ماست ، تخم مرغ یا مرغ ، سس سیب ، کلسیم و ویتامین های دیگر ، میوه های تازه و سبزیجات. آنها به عنوان خوراکی های خاص ، کرم های کنجاله ای ، کرم شاخدار و سوسک دریافت می کنند. بویه برای این منظور سینی های پلاستیکی را پر از اشکالات زنده نگه می دارد. اما خیلی زیاد نیست. وی گفت: “آنها مستقیم به سمت باسن خود می روند.”

آنها نمی توانند توسط خودشان نگهداری شوند – آنها حداقل به یک شرکت گلایدر قند دیگر احتیاج دارند “یا ذهنشان را از دست می دهند”. آنها نمی توانند شنا کنند ، به این معنی که اگر صندلی بالا باشد می توانند به راحتی در مثلاً در کاسه توالت غرق شوند. آنها انزجار مانند گرملین نسبت به نورهای روشن دارند.

کرم های خوراکی و اشکالات میان وعده مورد علاقه گلایدرهای قندی هستند. (جولیا رایت / CBC)

آنچه کوک ، دامپزشک می نامد “بوی مشک” است که از غدد معطر “روی پیشانی ، نزدیک پاهای جلویی و اطراف انتهای عقب آنها نشأت می گیرد.

وی گفت: “گاهی اوقات شنیده ام که بوی آن به بوی توله سگ تشبیه شده است.” (بوئه گفت: خنثی سازی نرها این مسئله را به شدت کاهش می دهد.) آنها شبانه هستند ، به این معنی که آنها تمام روز را می خوابند و دور می دوند ، پارس می کنند و به معنای واقعی کلمه از دیوارها بالا می روند ، تمام شب.

بویه گفت: “بنابراین اگر آنها را برای کودک پنج ساله خود تهیه می کنید ، چنین چیزی عالی نخواهد بود.”

گوین بویه ، با Fluffer ، چهار سال پیش به عنوان یک سرگرمی تولید گلایدر شکر را آغاز کرد و امیدوار است که یکی از هر رنگ را جمع آوری کند. (جولیا رایت / CBC)

برای یک حیوان کوچک ، گلایدرها به طور قابل توجهی عمر طولانی دارند.

بویه گفت: “بعضی ها 16 سال عمر می کنند.” “هشت تا 12 میانگین است. این یک تعهد است ، مانند سگ یا گربه. مثل همستری نیست که طی دو یا سه سال بمیرد.”

همچنین مانند یک سگ ، یک گلایدر نیز به تماس انسانی زیادی نیاز دارد.

بویه گفت: “اگر به درستی اجتماعی نشوند ، می توانند پست باشند.” “من برخی از آنها را داشتم که کاملاً کوچک بود.

“گربه من از آنها وحشت کرده است”

كاتلین فوربس از فردریكتون برخی از چالش ها را از نزدیک می داند.

او و دوست پسرش صاحب دو گلایدر قند هستند: جولیان ، یک مرد 2 ساله خاکستری و لونا ، یک زن لوسیست (کاملا سفید) یک ساله.

دوست پسر فوربس جولیان را به یک پرورش دهنده آنلاین سفارش داد ، کاملاً آماده هر چیزی که حیوان خانگی به آن نیاز دارد نبود. خیلی زود ، مشخص شد که جولیان به تنهایی خیلی خوب کار نمی کند.

فوربس گفت: “آنها باید جفت باشند و یا مستعد خودزنی هستند.” “آنها بیش از حد خود را جمع می کنند و شروع به گاز گرفتن می کنند. سپس می توانند به عفونت مبتلا شوند و در نهایت بمیرند. حتی می توانند غذا خوردن را متوقف کنند. خوب نیست.”

هنگامی که فوربس Luna را از Fundy Sugar Gliders خریداری کرد ، “دو ماه طول کشید تا آنها را در همان قفس قرار دهید”.

صاحب گلایدر شکر فردریکتون ، کاتلین فوربس ، با دو گلایدر قندش ، جولیان ، سمت چپ و لونا. (ارائه شده توسط کاتلین فوربس)

“اکنون آنها فقط یکدیگر را دوست دارند و همیشه با هم هستند.”

فوربس ساعت ها وقت خود را صرف تهیه غذای تازه برای جولیان و لونا می کند ، غذایی که زودتر از موعد درست می کند و در سینی های یخ منجمد می شود. سپس هر روز صبح قفس ها را تمیز می کنید و هر شب یک ساعت با آنها بازی می کنید.

فوربس گفت: گربه من در واقع از آنها وحشت دارد.

او توصیه هایی برای دارندگان احتمالی دارد.

وی گفت: “آنها بسیار زیاد هستند.” “من آنها را با دنیا معامله نمی کنم و دوست دارم این کار را انجام دهم ، اما بسیاری از مردم نمی توانند این مقدار زمان را به آنها اختصاص دهند.”

کوک گفت که آنها برای کسی که حیوان خانگی نیازمند و تعاملی می خواهد که مجبور به پیاده روی نباشد عالی خواهد بود.

فلور بر روی یک کرم پایین می آید. گلایدرهای قندی ، مانند سنجاب های پرنده ، دارای پاتاژیوم هستند: چین پوست در بین بازو و ساق عقب ، در تصویر. در طبیعت ، از ارتفاع بالای کوه تا بالای پایه تا 50 متر سرنشین شوید. (جولیا رایت / CBC)

“آنها جایگاهی را برای افرادی که واقعاً می خواهند تعامل داشته باشند پر می کنند [with their pets] اما شاید نتواند همانطور که با یک سگ ارتباط برقرار می کنید در داخل و خارج تعامل داشته باشد. “

بویه ، یک پزشک در آمبولانس نیوبرانزویک ، یک عضو نظامی را با اختلال استرس پس از سانحه به یاد آورد که دو گلایدر قند خود را به فرزندی قبول کرد.

“[He] او می خواست آنها را برای حیوانات درمانی بخورد. “گلایدرهای قند چیز او بودند و او کاملا آنها را دوست داشت.”

گلایدرهای قندی وحشی گل ، شهد ، شیره درخت اکالیپتوس ، صمغ اقاقیا و حشرات می خورند. در اسارت ، آنها به یک هاش متنوع از ماست ، پروتئین ، ویتامین ها ، میوه های تازه و سبزیجات نیاز دارند. آنها کرم های غذایی را به عنوان یک درمان خاص دریافت می کنند. (جولیا رایت / CBC)

اگر محبوبیت آنها در ایالات متحده نشانه ای باشد ، گلایدرهای قندی همچنان به خانه های بیشتری در آتلانتیك كانادا راه پیدا می كنند.

بویه: “ده سال پیش سه نفر در Maritimes بودند که آنها را داشتند – و من یک نفر بودم.” گفت “حالا شما به چند صد نفر نگاه می کنید.”

آنها همچنین در فروشگاه های حیوانات خانگی خودنمایی می کنند – روندی که بوی را بسیار آزار می دهد. وی گفت که در یک فروشگاه حیوان خانگی جعبه بزرگ در سنت جان که اکنون بسته شده است ، کارمندان “هیچ تصوری” از جنسیت دو گلایدر قند با قیمت 400 دلار نداشتند. آنها همچنین “خیلی جوان بودند … احتمالاً چهار تا پنج هفته وقتی آنها را دیدم و از مرگ ترسیده بودند.”

یک جفت جوی گلایدر قندی پنج هفته ای با نام مستعار بارنوم و بیلی با هم نوازش می شوند. بوی گفت: گلایدرهای قندی باید در کلنی های 2 یا بیشتر نگهداری شوند ، در غیر این صورت “ذهن آنها کمی از دست می رود”. (جولیا رایت / CBC)

“آنها نمی توانند در یک فروشگاه حیوانات خانگی معاشرت کنند ، زیرا فروشگاه های حیوانات خانگی در روز باز و پر از چراغهای روشن هستند – همه چیزهایی که آنها از آنها متنفرند.”

مردم هرگز نباید از کیوسک های موقت برخی از پرورش دهندگان حیاط خانه که در نمایشگاه ها یا مراکز خرید مستقر شده اند ، هواپیمای گلایدر تهیه کنند ، جایی که خریداران با انواع مشکلات جدی مواجه شده اند.

فوربس گفت: “توصیه ای که من به افرادی که در فکر بدست آوردن آنها هستند ، دارم این است که تحقیقات زیادی انجام دهند.”

“اطمینان حاصل کنید که می توانید به درستی از آنها مراقبت کنید ، قبل از آنکه واقعی بگیرید.”

گلایدرهای قندی به تماس زیادی با انسان نیاز دارند. (جولیا رایت / CBC)