یک “مکالمه ای که باید داشته باشیم”: شمالی ها در پادکست جدید توصیه های سازش می کنند

دو نفر که به شمال ارتباط دارند پادکست مربوط به اقدامات آشتی روزمره را راه اندازی می کنند.

مایکل میلتنبرگر و وکیل سابق NWT مایکل میلتنبرگر و وکیل Merrell-Ann Phare مجری برنامه های پادکست Porcupine هستند – نمایشی که به معنای آشتی برای افراد بومی و غیر بومی است.

فره به سی بی سی نیوز گفت: “این مکالمه ای است که باید شهامت آن را داشته باشیم.” “حتی اگر این به معنای پرسیدن سوالات ناجور باشد.”

از این رو نام پادکست آمده است.

“این شوخی قدیمی وجود دارد که می گوید:” چگونه دو خوکچه بغل کردند؟ با احتیاط. ” و داستان آشتی حداقل تا کنون چنین است “، فر در قسمت اول پادکست کنایه می زند.

از نظر میلتنبرگر ، این نمایش شخصی است.

میلتنبرگر ، که متیس است ، به پادکست می گوید که برای 11 سال اول زندگی او ، پس از اینکه پدرش کاهن را برای ازدواج با مادرش ترک کرد ، خانواده اش از مناطق کلیسا و دولت “در حال فرار” بودند.

همیشه برای انجام کار درست علیه نهادهای بزرگ مبارزه می شد.– مایکل میلتنبرگر ، NLA سابق MLA

او همچنین تقریباً هشت سال را هم در مدرسه مسکونی و هم در مدرسه روزانه گذراند.

میلتنبرگر گفت: “تمام زندگی من نبرد بین خانواده علیه دولت و کلیسا بوده است.”

“هر کجا که در زندگی ام بوده ام ، همان موضوع وجود داشته است ، حتی در NWT

“همیشه مبارزه با نهادهای بزرگ برای انجام کار درست بود.”

میلتنبرگر گفت که این مفهوم بارها در نقش او به عنوان عضوی از قانونگذار NWT مطرح شد. او این پادکست را “گام بعدی طبیعی” توصیف می کند.

میلتنبرگر گفت: “حضور در صحنه عمومی ، جایی است که ما با مسائل دشواری سر و کار داریم.”

“من نگاه کردم به [the podcast] با علاقه ، زیرا وقتی شما از کنار یکدیگر می گذرید … یکدیگر را می شناسید ، همه می خواهند به همان مکان یک کشور سالم بروند. “

سازش “مسئولیت همه”: Phare

در ابتدا ، برای Phare مشخص نبود که آیا او باید به عنوان یک فرد غیر بومی وارد این گفتگو شود.

اما اکنون او معتقد است این یکی از مواردی است که هرکسی ، صرف نظر از منشا their خود ، باید آنقدر شجاع باشد که بتواند آن را داشته باشد.

وی به پادکست گفت: “این کشور و آینده من و آینده افرادی است که دوستشان دارم ، از جمله بومی و غیر بومی.”

“من فقط فکر می کنم [reconciliation] مسئولیت همه است ، صرف نظر از اینکه شما کی هستید. “

میلتنبرگر و فره برای اولین بار در سال 2005 در یک مهمانی شام در اوتاوا دیدار کردند. پس از آن شام ، میلتنبرگر ، وزیر محیط زیست NWT در آن زمان ، از Phare خواست تا به عنوان مذاكره كننده اصلی یك سری توافق نامه های مرزی بین NWT ، آلبرتا و بریتیش كلمبیا منصوب شود.

چندی بعد میلتنبرگر از سیاست خارج شد ، اما این دو با هم در ارتباط بودند – و سال گذشته شروع به ضبط پادکست کردند. آنها هر دو در مناطق مختلف کانادا زندگی می کنند و کار می کنند – میلتنبرگر در خانه خود در فورت اسمیت ، NWT و Phare در وینیپگ.

میلتنبرگر و فر هم اظهار داشتند که امیدوارند کانادایی ها را از سراسر کشور و از طیف های مختلف زندگی در پادکست بیاورند تا به جای اینکه فقط در یک منطقه از کشور تمرکز کنند ، دیدگاه های خود را در مورد معنای آشتی برای آنها به اشتراک بگذارند.

میلتنبرگر گفت: “ما همه مردم معاهده هستیم و همه کانادایی هستیم.”

10 قسمت برای فصل 1 راه اندازی شده است

این دو در اوایل این ماه 10 قسمت اول خود را منتشر کردند.

آنها با طیف گسترده ای از مهمانان ، از جمله نخست وزیر سابق یوكون ، تونی پنیكت ، كه در روابط بین دولت و دولت غواصی می كند ، و رپ فورت اسمیت ، كروك كید ، كه در مورد آشتی در دنیای هیپ هاپ صحبت می كند ، صحبت می كنند.

اما این اپیزودی با پتی کی همیلتون ، پخش کننده سابق CBC North مستقر در فورت اسمیت ، درباره آشتی در ورزش است که میلتنبرگر با افتخار درباره آن تأمل می کند.

“[Hamilton] میلتنبرگر گفت: “همه چیزهای خارق العاده در ورزش و اینکه چگونه ورزش مردم را دور هم جمع می کند ، لیست می کند.” او بسیار خوش صحبت ، بسیار خوش زبان است.

علیرغم اینکه فصل اول پادکست خود را به تازگی راه اندازی کرده اند ، این دو در حال حاضر در حال رزرو مهمانان برای فصل 2 هستند. آنها امیدوارند که آن را در شش ماه آینده راه اندازی کنند.

Phare گفت لیست طولانی از افرادی که می خواهند با آنها صحبت کنند وجود دارد.

از شمال ، میلتنبرگر گفت که آنها قبلاً مصاحبه ای را با استیون نیتا ، مذاکره کننده اصلی اولین ملت creationutsel K’e Dene درباره ایجاد Thaidene Nëné انجام داده اند.

در مورد فصل بعدی ، Phare طعنه زد که آنها می خواهند با کانادایی ها ، نوازندگان ، هنرمندان و کمدین های جدید صحبت کنند.

“هر زندگی دارای زاویه بالقوه ای نسبت به کاری است که می توانم انجام دهم [for reconciliation]، “فره گفت.