Mikisew Cree First Nation در پی چندین خودکشی وضعیت اضطراری محلی اعلام کرد

یک ملت در شمال آلبرتا به دنبال یک رشته اقدام به خودکشی و خودکشی در میان اعضای جامعه وضعیت اضطراری محلی اعلام کرد.

Mikisew Cree First Nation می گوید که مداخله پزشکی فوری در فورت چیپویان، آلتا لازم است. برای رسیدگی به بحران فزاینده سلامت روان در میان اعضا.

MCFN در بیانیه ای روز سه شنبه گفت که خودکشی و اقدام به خودکشی در جامعه دورافتاده که فقط از طریق هواپیما، قایق یا جاده یخی قابل دسترسی است، در حدود 280 کیلومتری شمال فورت مک موری افزایش یافته است.

اگر منابع بهداشت روانی اضافی به زودی به دست نیاید، رهبران جامعه می ترسند که این روند اثر موجی غم انگیزی در بین اعضا داشته باشد.

در این بیانیه آمده است: “رهبری همچنین به شدت نگران پتانسیل قریب الوقوع خوشه های خودکشی، افکار خودکشی و برنامه ریزی برای خودکشی در بین جوانان ما است.”

“ملت ما برای رسیدگی به بحران فوری و کوتاه مدت و بودجه پایدار برای سلامت روان و اعتیاد در درازمدت، با تمرکز بر ارتقای سلامت، پیشگیری و بازیابی هویت فرهنگی، نیاز فوری به حمایت سلامت روان در جامعه خود دارد.”

وضعیت اضطراری محلی روز دوشنبه پس از رای رئیس و شورا اعلام شد.

رئیس بیلی جو توکارو در ویدئویی که در رسانه‌های اجتماعی منتشر شد، گفت که جامعه از دولت‌های فدرال و استانی، از جمله خدمات بهداشتی آلبرتا و خدمات بومی کانادا، خواسته است تا حمایت فوری و بودجه طولانی‌مدت و پایدار برای حمایت‌های بهداشت روانی جامعه ارائه دهند. .

CBC News از دولت فدرال و استانی درخواست اظهار نظر کرده است. خدمات بهداشت آلبرتا از اظهار نظر خودداری کرد.

توکارو گفت که جامعه همچنین خواستار اعزام تیم واکنش به بحران سلامت روانی است که فوراً به جامعه اعزام شود.

او آمار دقیقی ارائه نکرد اما گفت که چندین خودکشی گزارش شده است.

او گفت که برای پایان دادن به الگوی رفتارهای خود تخریبی در جامعه به حمایت خارجی نیاز است.

‘دیگر حرفی نیست’

او گفت: “ما می توانیم غم و اندوه را در بین مردم احساس کنیم.”

“به عنوان رئیس اولین ملت Mikisew Cree، من نیز این تماس‌ها را دریافت می‌کنم که عضویت ما می‌خواهد به خودشان آسیب برسانند. این چیزی است که به قلبم نزدیک و عزیز می‌شم.”

توکارو گفت که گروه و شورا دیگر نمی توانند چشم خود را روی بحرانی که در جامعه رخ می دهد ببندند.

او گفت: امروز دیگر حرفی نیست. امروز روز اقدام است. ما دیگر نمی توانیم کنار بیاییم و وانمود کنیم که این یک موضوع واقعی نیست.”

توکارو در این ویدئو روز دوشنبه از هر کسی که در تلاش است کمک گرفت. او همچنین هشداری را به اشتراک گذاشت و از والدین خواست تا بر فعالیت های رسانه های اجتماعی فرزندان خود نظارت کنند. او گفت که برخی از سایت ها رفتارهای پرخطر را در میان نوجوانان جامعه ترویج می کنند.

او گفت: “لطفا با فرزندان خود صحبت کنید.”

نشان داده شده است که نرخ خودکشی در میان مردمان ملل اول، متیس و اینوئیت در کانادا بیشتر از نرخ خودکشی در میان افراد غیر بومی است.

طبق گزارش سال 2019 از سوی اداره آمار کانادا، میزان خودکشی در بین مردم اولین ملل در کانادا سه برابر بیشتر از نرخ خودکشی در بین افراد غیر بومی بود.


اگر شما یا کسی که می‌شناسید مشکل دارید، در اینجا می‌توانید کمک بگیرید: