North BC First Nation مرکز جدید جوانان 24/7 را در مرکز شهر پرنس جورج افتتاح کرد

وقتی Wyonna Batoche عضو Lake Babine Nation در حال مراقبت در سیستم نگهداری از خانواده BC بود ، او جایی برای مراجعه به یک استقبال گرم که نشان دهنده فرهنگ او باشد ، نداشت.

اکنون این جوان 26 ساله در خدمات جدید جوانان در مرکز شهر پرنس جورج کار می کند که به طور شبانه روزی از افراد بومی و غیر بومی در معرض خطر از هشت تا 29 سال پشتیبانی می کند – چیزی که او فقط می توانست دخترانه آرزو کند.

باتوچه در گفتگو با خبرنگار سی سی سی ، بتسی ترامپنر ، در مورد افتتاحیه بزرگ مرکز جوانان Sk’ai Zeh Yah در روز جمعه ، روز ملی کودک ، گفت: “گلویم توده ای داشت. من به سختی سعی کردم گریه نکنم.

Sk’ai Zeh Yah به معنای “فرزندان رئیس” در زبان Carrier ، از اوایل ماه نوامبر توسط خدمات خانواده Carrier Sekani – وابسته به شورای قبیله Carrier Sekani – اداره می شود. این برنامه برنامه های بعد از مدرسه ، راهنمایی برای سالمندان ، مشاوره استخدام و فعالیت هایی را ارائه می دهد که به جوانان بومی کمک می کند تا با ریشه های فرهنگی خود ارتباط برقرار کنند.

باتوچه پس از برداشته شدن از پدر و مادر در سن نه سالگی ، بین خانه های مختلف پرورشگاهی و خانه های گروهی نقل مکان کرد و یافتن احساس تعلق را دشوار کرد.

باتوچه می گوید جوانانی که ممکن است مکانی امن برای اقامت نداشته باشند اکنون می توانند به Sk’ai Zeh Yah پناه ببرند.

باتوچه گفت: “وقتی آنها هشت ساله هستند ، آرزوی آنها این نیست که در خیابان ها باشند.” “ما می خواهیم به آنها نشان دهیم که شما برای شما ارزشمند است ، افرادی هستند که به شما اهمیت می دهند و ما می خواهیم در سفر شما با شما قدم بگذاریم.”

مرکز جوانان غذای گرم ، دوش گرم و لباس تازه ارائه می دهد.

فلینت کیل ، مدیر خدمات پرخطر جوانان Sk’ai Zeh Yah ، جوانی را به یاد می آورد که هفته گذشته با لرزیدن از سرما ، بدون ژاکت و جوراب های مرطوب به مرکز آمد.

کیل گفت: “او مدتی آنجا نشست و ما اصولاً جورابهای کاملاً جدیدی به او مجهز کردیم. یکی از کارمندان ما به کمد لباس ما رفت و یک دسته لباس هودی برای او گرفت.”

مرد پس از دریافت لباس پاره شد.

“کلاه قرمزی که به طور اتفاقی بیرون آورده شد ، یک آرم روی آن داشت ، و آرم نهنگ قاتل بود ، که قبیله پدربزرگ او است.”

بودجه مرکز جوانان Sk’ai Zeh Yah بیشتر توسط خدمات بومی کانادا تأمین می شود. در حال حاضر هیچ اتاق برای اقامت طولانی مدت جوانان وجود ندارد ، اما در حال بررسی ساخت واحدهای مسکونی در آینده است.

برای گوش دادن به گفتگوی خبرنگار CBC ، بتسی ترامپنر ، با ویونا باتوچه و فلینت کیل ، روی پیوند زیر ضربه بزنید:

سپیده دم شمال6:44مرکز جوانان در معرض خطر در مرکز شهر پرنس جورج افتتاح می شود

بتسی ترامپنر از CBC از مرکز جوانان Sk’ai Zeh Yah بازدید می کند ، یک پناهگاه 24 ساعته و مرکز فرهنگی برای جوانان در پرنس جورج. 6:44


مشترک شدن در Daybreak North در CBC Listen یا برنامه پادکست مورد علاقه خود و ارتباط با CBC Northern British Columbia در فیس بوک ، توییتر و اینستاگرام.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>