RCMP از خانواده نوجوان بومی مرده عذرخواهی کرد و گفت که تحقیقات هرگز بسته نشد

در یک سخنرانی احساسی، RCMP در دانکن، بریتیش کلمبیا، واقع در حدود 60 کیلومتری شمال ویکتوریا، روز جمعه علناً از خانواده کارسین مکنزی جلبک دریایی 15 ساله عذرخواهی کرد و گفت که ارتباط نادرست بین آژانس‌های پلیس منجر به انتشار اطلاعات نادرستی شده است. مرگ این نوجوان مشکوک بررسی نشد.

جلبک دریایی، که از قوم Namgis و قبایل Cowichan بود، در دانکن در 14 مه در حالی که با مادرش در یک تورنمنت محلی فوتبال شرکت می کرد ناپدید شد. روز بعد او زنده اما ضعیف در پشت یک متل Super 8 در خارج از بزرگراه ترانس کانادا پیدا شد و مدت کوتاهی بعد درگذشت.

مردی که جسد او را پیدا کرد به خانواده اش گفت که او زیر یک پالت چوبی و پوشیده از شاخه ها و زباله است.

RCMP در ابتدا اطلاعاتی منتشر کرد مبنی بر اینکه در مرگ این نوجوان مشکوک به جنایت نیست، اما 24 ساعت بعد، بیانیه جدیدی صادر کرد و گفت: “شرایط مربوط به مرگ او مشکوک تلقی می شود و تحقیقات جنایی همچنان ادامه دارد.”

RCMP گفت که بازرسان روز پنجشنبه این مرگ را یک قتل نمی‌دانستند.

Insp. با خطاب به تجمع خانواده، دوستان و عزاداران در خارج از پیوست RCMP دانکن در صبح جمعه، Insp. کریس بیر، رئیس بخش شمالی کوویچان/دانکن RCMP به صراحت صحبت کرد و گفت که این پرونده یک اولویت است.

“من می توانم به شما اطمینان دهم که بازرسان ما هر کاری که می توانند انجام می دهند. برخی از ارتباطات نادرست وجود داشته است که من کاملاً مالک آنها هستم. این سوء تعبیر شد که ما در حال تحقیق نیستیم. ما از همان ابتدا همه آنچه را که داشته ایم به این موضوع داده ایم. خرس گفت، و ما هر کاری که می توانیم انجام می دهیم.

“من فقط می خواهم به مردم اطمینان دهم که ما همه کارها را انجام می دهیم. تحقیقات هرگز به هیچ وجه بسته نشد. این یک سوء ارتباط بود که من از آن عذرخواهی می کنم و از جامعه و خانواده عذرخواهی می کنم. این یک اولویت بسیار بزرگ است که ما همه چیز را انجام می دهیم. که ما می توانیم.”

بیر گفت که این خطا در نتیجه یک ارتباط نادرست بین Duncan RCMP، Island District RCMP و رابط های رسانه ای بوده است.

چهار زن و یک مرد، تعدادی پوستر در دست دارند که روی یکی از آنها نوشته شده است عدالت برای کارسین، به یک SUV تیره تکیه داده اند.
خانواده، دوستان و عزاداران صبح روز جمعه بیرون از ضمیمه دانکن RCMP جمع شدند. دانکن RCMP مستقیماً جمعیت را مورد خطاب قرار داد و گفت که پرونده همچنان اولویت اصلی است و هرگز بسته نشده است. (کاترین مارلو/سی‌بی‌سی)

مادر Carsyn، Marie Seaweed، گفت که Duncan RCMP نیز صبح جمعه مستقیماً از طریق تلفن از او عذرخواهی کرد.

او گفت: «این احساس خوبی به من داد که پرونده دخترم اولویت اصلی است، اینکه او زیر فرش نمی رود، دخترم فقط یک آمار نیست.

دخترم یک هفته است که آرام نگرفته است و هجوم حمایت های مثبت روح من را متاثر کرده است.

آدریان سیلوستر، که این تظاهرات را سازماندهی کرد و از پلیس خواست تا با افرادی که جمع شده بودند صحبت کند، گفت که انتشار اولیه که این پرونده را غیر مشکوک خواند، موجی از شوک در جامعه ایجاد کرد و منجر به این نگرانی شد که زمان گرانبهایی برای بررسی مناسب از دست رفته است.

“مادر به اندازه کافی آن را پشت سر گذاشته است. این همه را کاملا شوکه کرد… آنها زمان را از دست می دادند که می توانستند ادامه دهند و سرنخ های بیشتری پیدا کنند.”

نخست وزیر دیوید ابی در پاسخ به سوالی درباره این پرونده در یک رویداد رسانه ای غیرمرتبط در Nanaimo گفت که استان اطمینان حاصل می کند که Duncan RCMP برای انجام تحقیقات کاملاً مجهز است.

او گفت: “ما روی RCMP برای انجام تحقیقات جامع حساب می کنیم، می دانید، روی آنها حساب می کنیم تا این موضوع را جدی بگیرند و مسئولیت های خود را انجام دهند، و من می دانم که آنها انجام خواهند داد.”

هیچ کس در این استان به خصوص افسر پلیس نیست که این مرگ غم انگیز یک نوجوان 15 ساله را جدی نگیرد.»

تحقیقات پزشکی قانونی در مورد این پرونده همچنان ادامه دارد.