Sixties Scoop Healing Foundation با هیئت مدیره دائمی جدید راه اندازی شد

بنیاد شفابخشی دهه شصت هیئت مدیره افتتاحیه خود را اعلام کرد و نقطه عطفی در ایجاد بنیاد برای کمک و حمایت از هزاران بومی بود که در دوران کودکی از خانواده ها و جوامع خود حذف شدند.

کنراد پرینس ، مدیر تعامل در بنیاد ، گفت: “مدت زیادی است که می گذرد.”

“بنیاد از نظر قانونی حدود یک سال است که فعالیت می کند اما از نظر عملیاتی ، اعلام هیئت مدیره جدید به جهانیان و به طور خاص جامعه دهه شصت Scoop نشان می دهد که بنیاد عملیاتی می شود. بنابراین احساس خوبی است.”

10 هیئت مدیره دائمی عبارتند از: شریل سویدروویچ ، دانل سنت لوران ، اریک فیلیپس ، گری مک درموت ، هالی بروس ، سلینا لگ ، وین گارنونز-ویلیامز ، ویکی بولدو ، آنا واتس و دادگستری هری لافورم. نه نفر از بازماندگان بازی Sixties Scoop هستند. راه اندازی رسمی بنیاد طی یک رویداد آنلاین بعد از ظهر پنجشنبه انجام می شود.

وین گارنونز-ویلیامز یکی از 10 عضو هیئت مدیره دائمی بنیاد شفابخشی دهه شصت است. او از طریق برنامه Adopt Indian و Metis پذیرفته شد. این عکس او (سمت چپ) بخشی از تبلیغات فرزندخواندگی در روزنامه ها بود. (ارائه شده توسط وین گارنونز-ویلیامز)

گارنونز-ویلیام ، وکیل ارشد و مدیر اصلی یک شرکت حقوقی مستقر در اوتاوا ، Plains Cree از اول ملت Moosomin در ساسکاچوان است. وی طی این سالها توانست دوباره با خانواده تولدش ارتباط برقرار کند و امیدوار است این بنیاد بتواند در انجام این کار برای سایر بازماندگان نیز کمک کند.

“توانایی تهیه این فرصت برای کودکان دزدیده شده ، این مهم است و من می خواهم بخشی از آن باشم [it]، “گفت گارنونز-ویلیام.

“این بنیادی برای بازماندگان است که از بازماندگان تشکیل شده است. همه ما برای یک منظور در اینجا هستیم – برای اطمینان از اینکه این اتفاق دیگر تکرار نمی شود. ما برای بازماندگان نیاز به کمک کمک می کنیم و برای اطمینان از این کار می توانیم یک سری کارها را انجام دهیم برنامه هایی با سلامت روان ، بازآفرینی فرهنگی ، اتحاد مجدد ، حمایت و آموزش برای اطمینان از اینکه این پیام ها به آنجا منتقل می شوند تا بازماندگان وسیله ای برای بهبودی داشته باشند. “

بین دهه 1950 و اوایل دهه 1990 ، بیش از 22500 کودک بومی در کانادا توسط آژانس های رفاه کودک دستگیر شدند و توسط والدین فرزندخوانده یا فرزندخوانده غیر بومی قرار گرفتند و در نتیجه هویت فرهنگی خود را از دست دادند.

توافقنامه حل اختلاف طبقاتی 875 میلیون دلاری کانادا با بازماندگان 750 میلیون دلار برای جبران جایگاه فرزندان First Nations و Inuit و 50 میلیون دلار برای تأسیس بنیادی در نظر گرفته شده است.

یک هیئت موقت در دسامبر 2018 انتخاب شد تا با شروع یک جلسه نامزدی ملی ، زمینه ایجاد آن را فراهم کند.

مایا کوزینو مولن ، شاعر Innu و بازمانده دهه شصت Scoop که توسط خانواده ای کبک در منطقه Côte-Nord کبک بزرگ شده است ، گفت که از اعلام این خبر خوشحال است و کار بر روی بنیاد در میان بیماری همه گیر ویروس کرونا ادامه دارد.

مایا کوزینو مولن شاعر اینو و بازمانده دهه شصت است. (مایا کوزینو مولن)

او در امور نامزدی شرکت کرد ، و از نیازهای فرزندخواندگان فرانسوی زبان دفاع کرد.

کوزینو مولن گفت: “ما زبانی را که تحت استعمار قرار گرفتیم انتخاب نکردیم. برای برخی از ما ، این زبان فرانسوی بود. اما این همیشه یک جنگ است که قابل احترام است.”

“من امیدوارم که بنیاد به ما این فرصت را بدهد که دور هم جمع شویم و تجربیات ، نکاتی را برای زنده ماندن به اشتراک بگذاریم و راه های خوبی برای جمع آوری هر دو هویت خود پیدا کنیم.”

بازخورد جمع آوری شده از روند نامزدی در گزارشی که در ماه آگوست منتشر شد ، با هفت توصیه اصلی ارائه شده است که در بررسی راه های بهبود و آشتی در زمینه های احیای فرهنگی ، بهداشت روان ، اتحاد مجدد ، حمایت ، آموزش ، بزرگداشت و بزرگداشت تمرکز دارد. جامعه سازی

“این است [what] بازماندگان گفتند که آنها می خواستند و نیاز داشتند. “

“تمام هدف از روند تعامل ملی جمع آوری آن صدای بازماندگان بود.”

کنراد پرینس مدیر نامزدی بنیاد Sixties Scoop Survivor است. (کنراد پرنس)

پرینس گفت ، یکی از اولین اقدامات مشخصی که ناشی از این گزارش بود ، استخدام یک هیئت دائمی بود.

“[We] بلافاصله سه توصیه فرآیند استخدام هیئت مدیره را براساس کیفیت ، ویژگی ها و تجارب پیش زمینه ای که آنها می خواستند عملی کرد. “

ریون سینکلر ، مشاور اجرایی هیئت موقت که همچنین بر روند تعامل ملی نظارت داشت ، گفت که نصب هیئت مدیره هیجان انگیز است ، اما همچنین گفت که او نسبت به اعضای جدید آن احساس همدلی می کند.

وی گفت: “من فکر می کنم که آنها از میزان کار پیش رو آگاه هستند.”

هیئت مدیره وظیفه ساختار بنیاد ، تدوین سیاست ها و رویه ها ، استخدام پرسنل و جلب توپ برای کمک ها و برنامه ها را برای بازماندگان بر عهده خواهد داشت.

یکی از توصیه های موجود در این گزارش اطمینان از پایداری طولانی مدت بنیاد است.

سینکلر گفت: “آنها باید به یافتن بودجه لازم برای تأمین این سازمان در آینده و انجام برخی از کارهایی که می خواهند انجام دهند ، متمرکز شوند.”